12:33:00

Przykładowy plan pielęgnacji zgodny z metodą OMO - z SILIKONAMI, w sam raz dla nawilżenia i dociążenia włosów po gorących wakacjach

Witajcie Kochani :)
Dawno nie  było żadnego gotowego planu pielęgnacji co? :) Wiecie, że ja jestem zdania, że każdy powinien mieć swój indywidualny plan, zgodny z potrzebami swoich włosów, ale często prosicie o takie gotowce, to cóż ja mam począć - jest kolejny. Tym razem cięższy, z silikonowymi produktami, metoda OMO, w sam raz na początek dla bardziej suchych włosów albo dla nawilżenia i regeneracji po wakacjach :)*Na niebiesko zaznaczone mycie humektantowe, na różowo emolientowe, na fioletowo proteinowe.
*To plan bardziej dla osób, które myją włosy co 2-3 dni. Następny zrobię dla loczków, które myją raz w tygodniu :) 
*Możecie oczywiście tutaj użyć swojego ulubionego stylizatora, ja wpisałam moje ulubione, tak samo szampony. Latem jednak nie polecam mocno humektantowych stylizatorów, takich jak np. galaretka curl jelly czy żel kinky curly.  Z żelów najlepiej syoss power hold albo taft złoty, a jeśli wolicie kremy - mocno emolientowy jest boots albo tigi.
*Starałam się umieścić cięższe produkty, silikonowe, dla bardziej zniszczonych loczków, włosy po wakacjach też są suche i mogą z niego skorzystać.
*Plan może być za ciężki dla niektórych fal i cieńszych loczków. 
*Szampon z SLS włączmy sobie tam wg potrzeb, można raz na jakieś 2 tygodnie, w którymś myciu, zamiast delikatnego. Polecam w którymś z emolientowych myć.
*Pierwsze O, które jest H albo P warto potrzymać z 20-30 minut. Drugie można 10-15.
*Olej na maskę anwen proponuję trzymać do godziny, żeby nie przenawilżyć i nie przesuszyć dodatkowo włosów.
*W 5 myciu zaproponowałam Wam proteiny na drugie O, sama tak je stosuję i spisują się u mnie dużo lepiej, niż na pierwsze. Jeśli jednak wolicie ich użyć tak, jak w drugim myciu, śmiało zamieńcie w 5 myciu maskę cien z kallosem multivitamin.


W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą, całuję :*

Zapraszam na mojego włosowego instagrama - KLIK KLIK

3 komentarze:

Dziękuję Ci za komentarz :)
Jeśli masz jakieś pytanie - pytaj śmiało, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
Pamiętaj, że nie toleruję chamstwa i wulgaryzmów ;)