10:54:00

Maseczki cien z lidla - nowe składy, czym różnią się od starych?

Witajcie Kochani :)
Jakiś czas temu zmieniono skład i szatę graficzną znanych maseczek cien z lidla. Dodatkowo wcześniej było 5 różnych wersji, teraz zostały 3. Nie ma już wersji zielonej z awokado i pomarańczowej z miodem i cynamonem. Za to zostały nam trzy, które widzicie na poniższym zdjęciu.


Co się zmieniło w składach?
Ze wszystkich maseczek wyeliminowano konserwanty itchy m'sy, te, które występują w kallosach i mogą podrażniać oraz wywoływać alergie. Nie ma także ekstraktu z henny, który co niektórych mógł lekko przesuszać. Jest jeszcze kilka innych zmian.
-->Najmocniej zmieniła się wersja czerwona, proteinowa. Zamiast oleju ze słodkich migdałów umieszczono tutaj olej awokado, dodatkowo dodano hydrolizowane proteiny mleczne, usunięto glicerynę. Super na 1O, mocno proteinowa.
--> Wersja z olejami stała się czysto emolientowa, usunięto glicerynę, idealna na 2O w metodzie OMO dzięki temu - ja bardzo się cieszę.
-->Wersja zielona z aloesem - najmniej się zmieniło, jedynie te konserwanty i ekstrakt z henny. Mocno humektantowa, na 1O w OMO.


Jak działają u mnie:
Wszystkie spisują się tak samo cudownie, jak stare wersje, a ta proteinowa chyba jeszcze lepiej. Wiem, że wiele osób ubolewa nad brakiem saszetki z olejem awokado, ja akurat za nią nie przepadałam, ale szkoda, że faktycznie jej nie ma, taki emolient był dla wielu dobry. Tak wyglądały w starej szacie graficznej:Mieliście już te nowe wersje? Całuję :*

9 komentarzy:

 1. Nie miałam okazji testować ani starej, ani nowej wersji tych maseczek. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Testowałam jedynie nowe wersje. Chętnie jeszcze po nie sięgnę w ramach większych testów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ubolewam nad tą zmianą, bo moich ulubionych maseczek z olejem migdałowym nie ma... Jeszcze nie testowalam, ale nie jestem pozytywnie nastawiona, czuję że pojechali po kosztach. Przemawia do mnie tylko wersja z 3 olejami, aloesowa już poprzednio była słaba, a jeśli chodzi o proteinową to moje włosy nie lubią ani protein mleka, ani oleju z awokado...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo tanio wychodzą te maseczki, a jak działają to na pewno warto;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy te w nowej wersji to nie są po prostu miniatury tych maseczek w tubkach :)? (ta oil care i keratynowa)
  Te stare wersje robiła chyba L'Biotica, teraz nie wiem :) Chciałam kupić w starej wersji, szkoda że już nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Kasiu a czy ta proteinowa jest zgodna z cg? Hair Keeper mówi, że nie. Sama nie wiem czy używać, czy nie ma szkodliwych wysuszających alkoholi. Dzięki za info!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona ma lanolinę i stąd część osób zaczęła ją uznawać za niezgodną z cg :) U mnie przy długim myciu maseczką nic się po niej nie nadbudowuje, ale decyzja należy do Ciebie.

   Usuń
 7. zainspirował mnie ten wpis dobra robota!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za komentarz :)
Jeśli masz jakieś pytanie - pytaj śmiało, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
Pamiętaj, że nie toleruję chamstwa i wulgaryzmów ;)